O nás

Cieľom našej chovateľskej stanice je odchovávať zdravé šteniatka, ktorá budú exteriérovo podľa štandardu a na pohľad krásne s nádherným výrazom tváre a ktoré budú mať povahu takú ako má Labrador mať – priateľské bez známky agresivity, plné radosti zo všetkého a všetkých, temperamentné (neinklinujem k lenivým, flegmatickým labradorom ktorým sa pekne hovorí kľudná a vyrovananá povaha) a s veľkou chuťou k práci. Šteniatkam sa snažím predávať iba ľuďom u ktorých si budem istá, že sa o nich dobre postarajú a dajú im všetko čo ku šťastiu a plnohodnotnému životu potrebujú. Nejde mi o tom, aby budúci majitelia chodili po výstavách (ale poteší to), ale aby boli u nich šteniatka plnohodnotnými členmi rodiny.

Zakladateľkou našej chovateľskej stanice je zatiaľ naša Delfinka (DELLY Bučianska dolina). Čierna temperamentná labradorka milujúca všetkých, ktorá si hneď od začiatku získala naše srdcia. Najviac ju od prvého momentu rozmaznával náš ocino, ktorý tak veľmi bojoval proti psovi v domácnosti. Keď som podávala žiadosť na registrovanie chovateľskej stanice, tak ma delil od osemnástky len kúsoček, ale nič to nemenilo na veci, že nemohla byť zaregistrovaná na moje meno, tak som si zvolila nádherný názov on the Happiness’ Wings, čo v preklade znamená na krídlach šťastia, veľmi dlho som vymýšľala meno pre našu chovateľskú stanicu. Názor sa odvíjal od toho, že určite naše šteniatka prinesú novým majiteľom veľa šťastia, radosti a lásky do ich domovov, tak ako ich priniesla naša Delfinka k nám. Tak sme mali vrh “A” v novembri 2008 kde sa nám narodili 4 nádherné šeniatka.

V Júni 2010 sa Delfinke narodili jej druhé šteniatka, ktorých otca som vyberala veľmi starostlivo. Tento "B" vrh som už registrovala na moju vlastnú chovateľskú stanicu. Vybrala som názov, ktorý bol hneď druhý na mojom zozname - Joy of my Heart - čo znamená Radosť môjho srdca a presne to vystihuje môj vzťah k labradorom. Z tychto šteniatok sme si nechali sučku Bonitu, ktorá sa stala plnohodnotným členom našej rodiny a ocko ju rozmaznáva ešte viac ako Delfinku. S Delfinkou sa spolu niekoľko hodín denne hrajú, spolu aj spia a určite je im spolu oveľa veselšie. Bonka je úplne úžasná a má ešte lepšiu povahu ako som dúfala. Všetci ju veľmi ľúbime.

Našu "svorku" tvoria moji rodičia, braško, ja, Delfinka a jej dcéra Bonka. Všetci máme naše labradorske krásky veľmi radi a ony nám našu lásku opätujú. Sú to plnohodnotní členovia rodiny a žijeme spolu v harmónii. Robia náš život krajším, veselším a zaujímavejším.